40 موضوع موثر در پیدا كردن شوهر ؟!

مقدمه:
یكم :
هر ‌پسری بر اساس سلیقه، طرز نگرش،‌اعتقادات،‌وضعیت اقتصادی، احساسات،‌ و تفكر خود به دنبال همسر می گردد.

دوم :
در بین پسرها هم مثل دختران پراكندگی و تفاوت گسترده ای وجود دارد، یعنی هر پسری بر اساس مواردی كه در بند یك برشمردیم ، دیدگاههای مختلفی برای انتخاب همسر دارد.

سوم:
البته دخترها هم متفاوتند و ایده آلهایشان در زندگی و توقعاتشان از همسرشان متفاوت هست.

چهارم :
با توجه به موارد بالا هر دختری نمی تواند برای هر پسری ایده آل باشد و به عكس
مثلا: برای یك پسر مذهبی ، دختری كه آرایش می كند و بیرون از منزل می آید مطلوب نیست. و برای دختر مذهبی نیز پسری كه با دختران بگو و بخند دارد مطلوب نیست.

حالا بر اساس این مقدمه
....


 
 
 
40 موضوع موثر در پیدا كردن شوهر ؟!
 
 
مقدمه:
یكم :
هر ‌پسری بر اساس سلیقه، طرز نگرش،‌اعتقادات،‌وضعیت اقتصادی، احساسات،‌ و تفكر خود به دنبال همسر می گردد.

دوم :
در بین پسرها هم مثل دختران پراكندگی و تفاوت گسترده ای وجود دارد، یعنی هر پسری بر اساس مواردی كه در بند یك برشمردیم ، دیدگاههای مختلفی برای انتخاب همسر دارد.

سوم:
البته دخترها هم متفاوتند و ایده آلهایشان در زندگی و توقعاتشان از همسرشان متفاوت هست.

چهارم :
با توجه به موارد بالا هر دختری نمی تواند برای هر پسری ایده آل باشد و به عكس
مثلا: برای یك پسر مذهبی ، دختری كه آرایش می كند و بیرون از منزل می آید مطلوب نیست. و برای دختر مذهبی نیز پسری كه با دختران بگو و بخند دارد مطلوب نیست.

حالا بر اساس این مقدمه من در ذیل با طرح سئوالاتی، مشخصات دخترانی كه به راحتی می توانند خواستگار پیدا كنند را قید می كنم. البته این مشخصات متفاوت و گاه متضاد هم هستند، لیكن چون آقایون هم متفاوت و گاه متضاد یكدیگر فكر می كنند. هر كسی بنا به نگرش و معیارهای خودش همسر انتخاب می كند.

نكته مهم و بدیهی اینست : آقایونی هم كه می خواهند مورد توجه خانم ها باشند نیاز هست مشخصات مورد نظر خانمها را داشته باشند كه در بعضی موارد مشابه همین فهرست ذیل است.

قبلا گفته بودم كه دختر خانم ها نباید در قضیه ازدواج منفعل باشند، بلكه باید فعال و اكتیو باشند، و به جای اینكه آنها دنبال مرد ایده آل بگردند، این آقایون باشند كه آرزومند ازدواج با آنها باشند.

 


دختر خانم ها بر اساس پاسخی كه به سئوالات ذیل می دهند، مورد توجه گروه های خاصی از آقایون جهت ازدواج قرار گیرند. (من برای سهولت، در اینجا پارامتر تاثیر گذار زیبایی را ثابت فرض می گیرم)

1 – آیا دختر خانم تحصیلات دانشگاهی دارد؟

2 – آیا دختر خانم علاوه بر تحصیلات دانشگاهی تخصص و مهارت كاربردی هم در زمینه رشته تحصیلی خود دارد؟

3 - آیا دختر خانم شوخ طبع ، طناز و پرتحرك و پرانرژی است؟

4 – آیا دختر خانم از نظر اقتصادی، شغلی یا در آمدی یا هنری دارد، تا بتواند به اقتصاد خانواده كمك كند؟

5 – آیا خانواده دختر التزام های لازم جهت حمایت های اقتصادی در موارد خاص به داماد می دهند؟

6 – آیا دختر خانم تقیدات مذهبی بالایی دارد، و آنچه كه یك پسر مذهبی در نظر دارد رعایت می كند؟

7 – آیا دختر خانم افكار روشنفكری ، بیانها و استدلالهای جالب دارد؟

8 – آیا دختر خانم اجتماعی هست؟ به میهمانی ها می رود؟ به اجتماعات خاص فرهنگی ، فرهنگسراها تشریف می برند؟

9 – آیا دختر مذهبی در محیط های مذهبی ، مجالس سخنرانی، ادعیه ، زیارتگاهها، عزاها ، عروسی ها تشریف می برند؟

10 - آیا دختران در ارتباط با آقا پسرها مهارتهای متناسب را دارند؟ ( نه تسلیم ، نه طرد، نه بی تفاوتی، نه احساسی و ....، بلكه رویكرد عقلانی مناسب نسبت به درخواست ارتباط آقایان= توضیحش مقاله دیگری می طلبد)

11 - آیا دختران فعالیتهایی چون كلاسهای آموزشی زبان، كامپیوتر و ... دارند؟ آیا دختران به ورزش و باشگاه علاقه مند هستند و فعالیت می كنند؟

12 – فعالیت های فوق برنامه دختران در انجمن ها ، جلسات، گروهها و .... حساب شده است؟

13 – آیا دختران نسبت به كاهش ناامیدی،‌افسردگی، خشم، بدبینی ، احساساتی انفجاری و ... اقدام موثری انجام داده اند؟

14 – آیا دختران فعالیت های هنری دارند؟ فعالیت گلدوزی ، خیاطی، نقاشی، موسیقی، آرایشگری و ...؟

15 – آیا دختران وبلاگ فعال و معتدلی دارند؟ آیا به وبلاگ دیگران به طور متعادل سر می زنند و نظرات منطقی و غیر احساسی می دهند؟


16 – آیا دختران دل و دماغ برای گردش ،‌سنیما، پارك،‌ تفریح ، موزه و سایر محیطهای عمومی دارند؟

17 – آیا وجهه دختران در محیط فامیل، همسایگان، محله ، دانشگاه متعادل و قوی هست؟

18 – آیا دختران از طریق دوستانشان ، فامیلشان سعی می كنند پسران مناسب را بررسی كنند و تمایلات خود را در خصوص موارد مناسب به مرتبطین پسر بگویند؟

19 - آیا دختران وضعیت ظاهری خود را اعم از لباس ،‌كفش ، كیف و پوشش خود را تمیز و مرتب حفظ می كنند؟ تا چه اندازه سلیقه به خرج می دهند؟ آیا به سادگی بیشتر اهمیت می دهند یا به تجمل؟

20 - میزان آموخته های دختران در زمینه های مذهبی ، روانشناسی، سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی ، جامعه شناسی و تجربه های فردی آنها در هر مورد چقدر است؟ و آیا سعی می كنند در زمینه های مختلف به روز باشند؟

21 - آیا دختران توجه دارند هر پسری ، ‌مادر دارد،‌خواهر دارد و وابستگانی كه می توانند بالقوه پلی برای همسرگزینی باشند؟

22 – آیا دختران در فعالیت های مدرسه و دانشگاه سهم رهبری و لیدری دارند؟ آیا ‌اجتماعی هستند؟ آیا داوطلبانه وظایفی را در كلاسها به عهده می گیرند؟ كنفرانس می دهند؟

23 – دختران در محیط منزل تا چه میزان در فعالیتها خانه كمك می كنند؟ به هنگام میهمانی ها چقدر پرجنب وجوش هستند؟ آیا برای كمك به دیگران پیشقدم هستند؟ آیا پختگی لازم در انجام وظایف را می توان در حركات آنها دید؟

24 – دختران چقدر شعر حفظند؟ چقدر متن ادبی بلد هستند؟ چقدر ارائه نظر می كنند؟ و چه میزان اعتماد به نفس خود را به دیگران دیكته می كنند؟

25 – متانت ، افتادگی ،‌ صبوری و نجابت دختران در ارتباط با دیگران چگونه تبلور می كند؟

26 – نوع راه رفتن دختران در محیط های عمومی چگونه است؟ آیا آرام و متین حركت می كنند؟ آیا تند و با انرژی حركت می كنند؟ آیا بی هدف و با تانی حركت می كنند؟ آیا با حالتی قوز كرده و و گامهای خسته حركت می كنند؟ آیا هنگام حركت نگاهشان همه جا در حركت هست؟ آیا عمق و صلابت نگاهشان ثابت و نا مشخص هست؟

27 - رابطه دختران با مادران ، پدران ،‌برادران و خواهران و دوستانشان چگونه است؟ آیا همواره بستگان دختران از آنها به خاطر خوب بودنشان تعریف می كنند؟ آیا هر وقت یاد دختر یا خواهرشان می افتند،‌ برای او آرزوی بهترین ها را می كنند و در جمع و خلوت خدا را به این خاطر شكر می كنند؟

28 – دختران تا چه اندازه ذاتا اصیل هستند و رفتارهایشان خالص هست و در خلوت و خانواده هم همان كارهایی را می كنند كه در جمع و گروه انجام می دهند؟

29 – دختران چقدر در كنترل خشم، پرخاشگری ، غم، نگرانی، اضطراب و ... موفق بوده اند و شخصیت با ثباتی از خود را به نمایش گذاشته اند؟

30 – دختران تا چه میزان در كارهای عام المنفعه شركت می كنند؟ به عیادت بیماران می روند؟ به خانه سالمندان سر می زنند؟ به ایتام كمك می كنند؟ یا .....
31 – دختران تا چه اندازه خود را از دسترسی غیر مجاز پسران حفظ كرده اند؟ و نگران فاش شدن ارتباطات قبلی خود نیستند؟ و تا چه اندازه می توانند پاك بودن خود را به عنوان یك قدرت و اعتماد به نفس با خود همراه داشته باشند؟

32 – دختران تا چه اندازه در كسب مهارتهای ارتباطی، مهارتهای زندگی و شناخت ابعاد خانواده تلاش كرده اند؟

33 – دختران تا چه اندازه صبور و امیدوار بوده و جهت انتخاب همسر خویشتندار بوده اند و عجله نكرده اند؟

34 – دختران تا چه اندازه برای یافتن همسر مناسب با متخصصین روانشناس و مشاوران خانواه صبحت كرده اند و برنامه ریخته اند؟

35 – دختران تا چه میزان در جلسات خواستگاری به این موضوع اشاره كرده اند كه از نظر اقتصادی كم توقع اند، و از نظر مالی می توانند كمك كنند؟ یا نگرانی های احتمالی همسر آینده اشان را در زمینه های مختلف كم كنند(بر اساس توانمندی های فردی كه دارند)؟

36 – دختران چقدر مهارت دارند تا ازدواج را به سنین بالا حواله نكنند؟ آیا دختران تحصیلات، شغل و ... را بر انتخاب همسر ترجیح می دهند؟

37 – آیا دختران توقعاتشان از همسر آینده واقعی هست و به راحتی می توانند دست به انتخاب بزنند؟ آیا دختران با كمال گرایی ، پسران را به هر بهانه ای رد نمی كنند؟

38 – آیا دختران تحت تاثیر محیط و مقایسه هایی كه با سایر دختران دارند،‌ برای شوهر احتمالی خود هر روز یك خصوصیت جدید در نظر نمی گیرند؟

39 – آیا دختران خود را « حتی بدون داشتن همسر» می توانند به عنوان یك انسان كامل بپذیرند و از زندگی لذت ببرند،‌ یا همه زندگی خود را خلاصه كرده اند در شخص دیگری به نام همسر؟

40 - آیا دختران در انتخاب همسر به مبدا آفرینش اعتقاد دارند و با توكل به او به راحتی اقدام می كنند، یا بار اضطراب همه انتخاب را به صورت مضاعف بر دوش خود حس می كنند؟
 
تالار گفتمان همدردی

  • نویسنده : admin
  • تاریخ : يكشنبه 1 بهمن ماه 1396
  • 1435 بازدید
  • 0 نظر