التیام شکست عاطفی


دراین مقاله قصد داریم علائم عدم التیام یک رابطه قبلی را بررسی کنیم .
معمولا افراد به ۶ماه تا یک سال وقت جهت ترمیم شکست عشقی نیاز دارند . این مدت بستگی به مهارت های فرد ممکن است بیشتر یا کم تر باشد .نتیجه این که دختر و پسری که در رابطه ای شکست خورده اند به زمانی بین ۶ماه تا یک سال جهت بازسازی عاطفی خود نیاز دارند .
هم چنین خانم ها و آقایانی که طلاق گرفته اند نیز باید علائم ناشی از احساس شکست در زندگی پیشین خود را ترمیم کنندو تا التیام پیدا نکرده اند ازدواج نکنید .



برای ارزیابی از این که آیا جراحت حاصل از رابطه قبلی التیام پیدا کرده است یانه , به ۳ علامت ذیل باید توجه شود :
۱-احساس خشم و انزجار از وی
اگر هنوز نسبت به کسی که در رابطه با او شکست خورده اید احساس نفرت , احساس خشم و احساس انزجار می کنید , به این معنی است که او هنوز در قلب شما مطرح است و هنوز هیجانات و احساسات شما درگیر با او و خاطره اوهستند و ذهن شما را اشغال کرده است .لذا وجود شما آماده پذیرایی از فرد دیگر نیست و نباید به از دواج تن دهید .
 


۲- احساس گناه و مسئولیت
دومین علامتی که نشان می دهد شما هنوز درگیر رابطه پیشین و زندگی قبلی خود هستید؛ احساس گناه نسبت به عملکرد خود و همچنین احساس مسئولیتی که به او دارید بر می گردد. یعنی هنوز رابطه عاطفی قبلی شما پایان نپذیرفته است . لذا تا احساس گناهتان پایان نگرفته و احساس مسئولیت می کنید, تصمیم به ازدواج با فرد جدیدی نگیرید , چون اثررابطه قبی ,رابطه جدید شما را تهدید می کند .


۳- احساس رنجش و آزردگی:
اگر احساس می کنید دلزده و غمگین هستید و احساس رنجش و آزردگی از وی می کنید مطمئن باشید که او به عنوان یک طرف رابطه در دل شما زنده است ,چون هنوز قادراست رنجش را به شما تحمیل کند و آزارتان دهد . لذا تا اتمام این احساس ازدواج نکنید .


نتیجه :
اگر شما درگیر یک رابطه عشقی بوده اید واکنون این رابطه به هر دلیلی به هم خورده است یا اینکه زندگی قبلی به طلاق ختم شده است . باید توجه کنید که ۳ علامت فوق در شما وجود نداشته باشد . وجود علائم فوق نشان از این است که در واقع رابطه شما به کلی از بین نرفته است و احساسات ,هیجانات و ذهن شما به نوعی با او درارتباط است. و انرژی شما مصرف او می شود.
توجه کنید هرکسی در قلب خود گورستانی از دوست هایی دارد که آنجا آرامیده اند مهم این است که دراین قبرها کسی زنده نباشد .
اگر هنوز خشم ,احساس گناه و مسئولیت و احساس رنجش نسبت به کسی دارید یعنی او هنوز در قلب شما هست و تنفس می کند و زنده ست.پس به لحاظ ارتباطی که با او دارید، آامادگی رابطه یا ازدواج جدید را ندارید


 در صوتیکه علائم فوق هنوز درشما وجوددارد . می توانید با کمک گرفتن از یک مشاورخانواده به ترمیم و التیام کامل رابطه قبلی خود پرداخته، سپس اقدام به ازدواج کنید.

مدیر روانشناس دات نت وب‌سایت
برای مطالعه مقالات و مطالب بیشتر از مدیر روانشناس دات نت لطفا به سایت ذیل مراجعه فرمایید: http://hamdardi.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

question